Hlavička, 27kB

Sportovní vyžití v létě

Cykloturistika:

V celém okolí jsou dobré podmínky pro cykloturistiku, Králíckem prochází značená cyklistická trasa.

Pěší turistika:

V kraji je mnoho zajímavých míst, kam se dá jít na pěší výlet:

 1. Králícký Sněžník:
  Nejvyšší hora v okolí. Pokud je krásné počasí, je odtud krásný výhled.
  Trasa: náročnější, celodenní výlet, cca 20 km.
 2. Klášter na Hedeči
  Klášter se tyčí nad Králíkami, významná církevní památka. Jsou zde dvě restaurace, možno poobědvat před zpáteční cestou. Kousek odtud (asi 800 m) stojí malá rozhledna na vrchu Val, odkud je překrásný kruhový rozhled na panoramata Jeseníků, masivu Králíckého Sněžníku, Orlických hor.
  Trasa: nenáročná, půldenní výlet. Králíky (5 km) - Klášter (2 km)
 3. Severomoravská chata
  Chata s restaurací v lesích Hanušovické vrchoviny (Hrubého lesa: Jeřáb - 1003 m.n.m.).
  Trasa: Doporučujeme jít přes klášter na Hedeči. Odtud na Svatou Trojici (cca 8 km), dále po červené (cca 9 km). Zpátky: po značených cestách sejít do Vysokého Potoka, odtud přes Malou Moravu a Dolní Moravu zpět do Horní Lipky.
 4. Bunkry
  V okolí je mnoho bunkrů z meziválečného období, které byly budovány jako součást obranné linie tehdejší Československé republiky. Jsou to převážně tzv. ,,řopíky" - objekty lehkého opevnění, ale najdeme zde i množství pěchotních srubů. Veřejnosti jsou otevřené KS-5 ,,U Potoka", KS-8 ,,U Nádraží" a KS-14 ,,U Cihelny" (K=Králícká oblast, S=srub, 8=pořadové číslo, jak jdou v obranné linii za sebou). Za návštěvu samozřejmě stojí také dělostřelecká tvrz Bouda a Vojenské muzeum Králíky, jež bylo nedávno zrekonstruováno.
Tomáš URBAN, 2010